środa, 23 grudnia 2015

Nie tak nudno jak się zdaje

Proste rozwiązania są najlepsze. To prawda znana powszechnie i nic w tym odkrywczego, a jednak nie do końca. W odniesieniu do mody można ją bowiem zastosować na wiele sposobów. Niewyszukane fasony, czy klasyczne elementy garderoby to przejaw takiego myślenia. W obu tych przypadkach jednak trudno stworzyć stylizację, dzięki której wyróżnimy się z tłumu. A co zrobić, by nie przekombinować, a skierować uwagę na siebie? PO PROSTU trzeba postawić na strój w jednym kolorze. 

{via}

Monochromatyczne stylizacje, bo to im jest poświęcony ten w wpis, to "spektakularna" opcja, którą bez obaw możemy stosować zawsze i wszędzie (biuro, spotkanie z przyjaciółmi czy wielkie wyjście). Właściwie zestawienie elementów garderoby w różnych odcieniach jednego koloru to tajemna broń wielu kobiet. Jednokolorowe stroje wyróżniają z tłumu, a przy zachowaniu kilku zasad trudno tu o modową wpadkę.

1, 2


Wybierz kolor

Aby dobrze prezentować się w stroju monochromatycznym, musicie być świadome, które barwy do Was pasują. Wybierając TEN jeden, konkretny kolor zdecydujcie się więc na taki, który podkreśla Waszą urodę, pasuje do cery, włosów i oczu. Pamiętajcie, że nie tylko kolor, ale i jego odcień ma znaczenie. Żółty, żółtemu nierówny, podobnie jak zielony czy różowy ;)

1, 2, 3

Bezpieczne rozwiązanie

Oczywiście nie musicie od razu ryzykować i tworzyć zestawów w szalonych kolorach. Dla początkujących w temacie polecam stroje zbudowane na bazie barw neutralnych: (oczywistej) czerni, (klasycznej i bardzo w Polsce popularnej) szarości, (wyszukanych) beżach czy (wymagającej) bieli. Warto tu też wspomnieć takie bezpieczne kolory jak granat czy barwy ziemi.

1, 2, 3, 4

Warstwy i faktury

Aby monochromatyczny strój nie był nudny, zestawiając ze sobą kolejne elementy należy zwrócić uwagę na różnorodność ich faktur i rodzaje tkanin odzieży. Zestawiajcie więc: błysk kontra mat, delikatne koronki kontra surowa wełna lub skóra/zamsz kontra jedwab. Ponieważ kolor jest jeden możecie także zaszaleć z formą. W takich stylizacjach sprawdzają się więc wszelkie drapowania, plisy, marszczenia czy warstwy (tzw. cebulka).

1, 2, 3, 4

Kombinuj, kombinuj

Jak już poczujecie się swobodnie i pewnie w tworzeniu monokolorowych strojów, wypróbujcie zestawy w mniej oczywistych barwach. Bawcie się w kolory. Prawda, że wygląda to bardzo dobrze i trudno nie wyłapać z tłumu tak ubranej kobiety.

1, 2

Przełam schemat

Dobrym sposobem na podkręcenie stylizacji zbudowanej na jednym kolorze, jest uzupełnienie jej kontrastowym dodatkiem albo ciuchem we wzór, który wprowadza innym kolor. Może to być szalik, torebka lub spódnica...

1, 2, 3, 4

I co w tym wszystkim jest najfajniejsze, to monochromatyczne stylizacje dobre są dla kobiet w każdym wieku i można praktykować je niezależnie od stylu.

1, 2

Patrycja

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz