środa, 20 stycznia 2016

Ta jedyna

Jedną z amerykańskich projektantek, którą cenię szczególnie jest Carolina Herrera. Lubię jej podejście do mody (czyt. elegancko i sportowo zarazem). Nie będzie to jednak wpis o niej samej, ani o jej imperium. Ten tekst jest o białej koszuli/bluzce, której nieoficjalną królową jest nie kto inny jak pani Herrera. To właśnie ta część garderoby jest nieodłącznym elementem większości noszonych przez nią stylizacji i stanowi stałą ofertę we wszystkich kolekcjach sygnowanych inicjałami C.H.

{via}

Oczywiście to nie Herrera wymyśliła białą koszulę, ale na pewno odświeżyła jej charakter i wprowadziła na stałe do szaf elegantek z Nowego Jorku, pokazując, że nadaję się ona na każdą okazję.
 
{via

Najbardziej oczywistym sposobem na noszenie białej koszuli jest zestawienie jej z jeansami. W zasadzie można to uznać za klasykę klasyki. Taki strój pasuje każdej kobiecie niezależnie od wieku i tuszy. Istotne jest tylko, by pamiętać, że jeansy mają na nas dobrze leżeć, a koszula nie powinna prześwitywać. /Nie wykluczam transparentnych bluzek, ale takie rozwiązania są lepsze dla młodszych kobiet./

 
1, 2

A propos wieku - biała bluzka to dobra przyjaciółka wszystkich kobiet w średnim wieku. Można ją nazwać "odzieżową medycyną estetyczną". Po pierwsze jasny kolor rozświetla twarz (czyli takie jakby kwasy), a kołnierzyk wyostrza owal twarzy (patrz. zaffiro lub nici hialuronowe).

{via}

Poza jeansami biała bluzka świetnie wypada w towarzystwie skórzanych spodni czy spódnicy. Takie połączenie z jednej strony jest bardzo eleganckie, a z drugiej nowoczesne i sexy. No i sprawdza się w wielu sytuacjach - od formalnych do mniej zobowiązujących.

 1, 2

Dobra biała koszula to taka, która uszyta jest z wysokiej jakości bawełny lub jedwabiu. Najlepiej, żeby nie była zbyt obcisła, szczególnie jeżeli planujemy nosić ją bez żakietu. Biała taliowana  koszula z zaszewkami sprawdza się głównie w biurze...

1, 2

Wybór fasonu czy tkaniny to oczywiście kwestia indywidualna. Zależy od tego przy okazji jakich zdarzeń będziemy występować w białej koszuli, jaki jest nasz styl i w czym czujemy się dobrze. Nie bez znaczenia jest też, w jakim odcieniu bieli jest nam dobrze. Z resztą pisałam już kiedyś o tym. Wam więc pozostawiam decyzję: czy koszula ma mieć kołnierzyk, czy może stójkę; czy powinna mieć sportowy charakter, a być może lepsza będzie dla Was kobieca z dużą kokardą? Niezależnie, który model Wam przypadnie do gustu, jeżeli nie macie w szafie białej bluzki, czym prędzej nadróbcie zaległości, bo nigdy nie wiadomo, kiedy może się przydać...

1, 2, 3, 4

...kto z Was pamięta tę stylizację z oskarowej gali z 1998 roku? Sharon Stone bez wątpienia wie, jak zrobić użytek z białej koszul (nomen omen pożyczonej od męża).

{via}

Patrycja

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz