piątek, 5 sierpnia 2016

Dodatki drugiego planu

Gdy myślimy o dodatkach, to pierwsze przychodzą nam do głowy torebki, buty, paski, szaliki i czapki... Czyli to co jest na wierzchu i to co widać na pierwszy rzut oka. A co z resztą? Co z tymi dodatkami, które nie stanowią samego stroju, a również świadczą o nas? Zdecydowanie nie należy o nich zapominać, szczególnie gdy zależy nam na podkreśleniu własnego stylu.

{via}

Z mojego doświadczenia wynika niestety, że większość z nas nie przywiązuje szczególnej uwagi do tych akcesoriów. W swojej karierze widywałam "profesjonalne" bizneswoman, które z markowej (bardzo drogiej) torebki, niczym nieprzejęte, wyciągały okulary w futerale oklejonym nieco już podniszczonymi infantylnymi naklejkami... I nawet nie zabolały mnie te naklejki, tylko fakt, że były odarte i brudne - to po prostu wyglądało niechlujne, no i co za tym idzie bardzo nieprofesjonalnie.
Jakie akcesoria mam na myśli pisząc o dodatkach "drugiego planu"? A o takich jak:

1) Portfel -  z tą częścią garderoby jest najmniejszy problem. W tym przypadku zdarza się najmniej wpadek, ale dla niezorientowanych w temacie przypomnę: zdecydowane NIE dla portfeli zapinanych na rzepy, wykonanych z plastiku czy pseudo skóry (no chyba, że jesteś bardzo eko). Ogólnie portfel może być klasyczny czarny lub czerwony "na szczęście" czy jeszcze w innym kolorze, duży lub mały. Ważne, żeby nie był zniszczony i żeby służył Twoim potrzebom tj. mieścił to, co w nim stale trzymasz i przy tym nie tracił swojej formy.

{via}
 
2) Obudowa na telefon - być może to przez nadmiar ofert albo łatwość dostępu (relatywnie niska cena), ale często na ulicach widuję ludzi z wyjątkowo nieestetycznymi, przypadkowymi, jakby zupełnie nieprzemyślanymi etui na komórkę. Najgorzej reaguję na kobiety po 30., których telefony wyglądają jak zabawki ze sklepu dla japońskich nastolatek. Spójrzcie więc bardzo krytycznie na obudowę telefonu. To przecież akcesorium, które we współczesnych czasach najczęściej pokazujemy światu i przez które, czy tego chcemy czy nie, jesteśmy postrzegani.
 
1, 2, 3

/oczywiście to samo dotyczy obudowy na tablet czy notebook/

3) Etui na klucze/brylok - może nie wyciągamy często kluczy na forum i nie paradujemy z nimi w miejscach publicznych, ale warto zadbać i o ten dodatek. Dobrze zdecydować się na etui. Dzięki niemu nie zniszczymy kluczami innych rzeczy, które trzymamy np. w torebce.

1, 2
 
4) Notes/agenda - obecnie najczęściej, gdy musimy coś zanotować albo zaplanować to sięgamy po telefon. Jeżeli nie macie pełnego zaufania do technologii, to wybierzcie analogowe notesy w eleganckich oprawach. Poza tym, że żaden haker nie wykradnie wam danych, notesy mają jeszcze inny walor - dobrze dobrane dodają szyku właścicielowi.
 

1, 2, 3 
 
5) Pióro/przybory piśmiennicze - jeżeli notes, to i pióro (lub jeżeli pisanie piórem nie jest Waszą mocną stroną, to przynajmniej elegancki długopis). Poza obudową, czyli jego wyglądem, istotna jest również stalówka. Jej grubość powinna być dostosowana do charakteru waszego pisma i siły nacisku na papier. Bo estetyka pisma przecież też ma znaczenie.
 
1, 2 
 
6) Etui na pióro/piórnik - no i konsekwentnie coś w czym to nasze pióro będziemy przechowywać :)
 
 {via}
 
To nie wszystkie dodatki. Jest ich jeszcze trochę. Rozejrzyjcie się dookoła, sprawdźcie, co kryją Wasze torebki/plecaki i zastanówcie się, w jakich sytuacjach używacie publicznie danych przedmiotów. Zadajcie sobie pytanie: co one o Was mówią i czy to jest faktycznie to, co chcecie zakomunikować światu.
 
{via}

Patrycja M. Drobot
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz