niedziela, 27 listopada 2016

Królowe stylu cz. 3

Styl jej teściowej to modowy "model metra z Sevres" dla pierwszych dam i kobiet związanych z polityką. Ona sama choć ubierała się mniej formalnie, to podobnie jak Jackie Kennedy stawiała na klasykę. O tym jak ponadczasowy okazuje się jej styl najlepiej świadczą fotografie dokumentujące jej życie u boku męża Johna F. Kennedy'ego Jr.. Tylko detale i jakość zdjęć zdradzają, że jej stroje pochodzą z lat 90. (czyli sprzed dwudziestu lat!). Wiele jej stylizacji mogłaby zapożyczyć współczesna kobieta i wyglądać dobrze tu i teraz.

carolyn bessette kennedy style
{via}

Carolyn Bessette Kennedy* to bohaterka moich pierwszych modowych inspiracji. Druga połowa lat dziewięćdziesiątych to był dla mnie okres fascynacji nowojorską modą spod znaku marek Calvin Klein czy Donna Karan. Wśród moich modowych idoli pojawili się też wtedy Yohji Yamamoto, Jil Sander, a na polskim podwórku Joanna Klimas. Tego, jak w praktyce nosić to, co zobaczyłam na pokazach tych projektantów, uczyłam się m.in do CBK.


Czarny, biały, kamelowy, szary

Czarny kolor to była podstawa garderoby Carolyn Bessette Kennedy. Zaraz potem plasowały się biel, kamele i jego pochodne oraz ciemniejsze odcienie szarości. Na inne kolory czy wzorzyste stroje CBK decydowała się rzadko.

1, 2, 3, 4

1, 2, 3, 4

Proste klasyczne formy, szlachetne tkaniny

Carolyn wiedziała, że prostota w stroju wymaga dyscypliny. Rzeczy muszą być idealnie skrojone, a tkaniny w bardzo dobrym gatunku. Gdy nie ma dodatków lub wzorów, które mogłyby odciągnąć uwagę od niedociągnięć, ciuch musi bronić się sam. Jeżeli postawimy na strój bez zbędnych upiększeń i nie pójdziemy na kompromis w kwestii formy i materiału, to choć ubiór będzie prosty i tak wyróżnimy się z tłumu - klasą i szykiem.

1, 2, 3

Biała koszula

Wielka gala czy weekendowy wypad: biała koszula to był częsty wybór młodszej pani Kennedy (look z czarną spódnicą Yohji Yamamoto to jedna z moich ulubionych stylizacji CBK):

1, 2

Jeansy

Stroje Carolyn cechował komfort i wygoda. Często wybierała spodnie, a z pośród nich najchętniej nosiła jeansy, które zestawiała z białymi i czarnymi topami.

 1, 2, 3

Dzikość serca

Czasami CBK pozwalała sobie na odrobinę szaleństwa i wtedy w jej stylizacjach pojawiały się zwierzęce motywy - w wersji minimalnej np. jako buty albo w wersji maksi jako płaszcz.

1, 2

Blond, make-up no make-up, czerwone usta

Carolyn Bessette Kennedy miała minimalne podejście nie tylko do stroju, a również do makijażu i fryzury. Malowała się bardzo naturalnie. Jedyny mocnym akcentem w makijażu CBK bywały usta. Swoje włosy  farbowała na jasny blond, nosiła je rozpuszczone, spięte w elegancki kucyk lub zgarniała opaską. I tyle albo aż tyle ;)

{via}

W sieci znajdziecie kilka blogów poświęconych osobie CBK. Jeżeli czujecie się zainspirowane jej stylem to warto na nie zajrzeć, np.: tu i tu.
Patrycja M. Drobot

*Carolyn Bessette Kennedy wraz mężem zginęli w wypadku samolotowym w 1999 r. Zanim CBK została panią Kennedy przez lata pracowała dla Calvina Kleina. Klein chyba nie mógł mieć lepszej reklamy niż piękna i elegancka Carolyn.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz